AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Takvim
Site Haritası

Marmara Belediyeler Birliği’nin 2012 yılı olağan ikinci toplantısı Tekirdağ Ramada Otel’de yapıldı. Toplantıya 168 belediye başkanı katıldı.

Marmara Belediyeler Birliği’nin 2012 Olağan 2. Meclis Toplantısında, Birlik Başkanı (Bursa BŞ Belediye Başkanı) Recep Altepe bölgedeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Altepe, Kasım ayında Yıldız Teknik Üniversitesi ile ortaklaşa ‘Medya ve Halkla İlişkiler Boyutuyla Kentsel Dönüşüm Sempozyumu’ ve Aralık ayında da ‘Marmara Sempozyumu’nu düzenleyeceklerini söyledi. Altepe, “Özellikle kentsel dönüşümde kamuoyunda yanlış bir algı var. Vatandaş devlet gelecek şehirleri yıkıp, yeniden yapacak gibi düşünüyor. Devlet üzerine düşeni yapıyor. Kendi binalarını, lojmanlarını yıkıyor. Ama mahallelerin dönüşümü vatandaşlar tarafından yapılacak. Mahallelerin, semtlerin yenilenmesi vatandaşların fedakarlığına ve bilincine, belediye başkanlarımızın aktif rol almasına bağlı. Halkımız adımlarını yerel yönetimlerle birlikte atacak. Vatandaş kendi evini, sitesini yenileme yolundaki adamları atma konusunda istekli olacak, bizler de belediyeler olarak destek vereceğiz. Kentsel dönüşüm, başta büyükşehirlerde olmak üzere Türkiye’nin her yerinde semtlerin ve evlerin değerini artırıyor” dedi.

 “AYAZAĞA VE MASLAK, ŞİŞLİ’DE KALMALI”


Toplantıda söz alan Şişli Belediyesi Meclis Üyesi Nurettin Oduncu ise, Ayazağa ve Maslak’ın Şişli’den alınarak Sarıyer’e bağlanmasının yanlış bir eylem olacağını belirtirken, “1994-1999 döneminde Refah Partili Beyoğlu Belediyesi de benzer bir uygulamaya maruz kalarak, Beyoğlu’ndaki bir bölge ANAP’lı Şişli’ye kaydırılmıştı. O zaman da karşı çıkmıştım; bugünkü uygulamaya da karşı çıkıyorum. Ayazağa da Maslak da Huzur Mahallesi de Şişli’nin bir parçasıdır ve Şişli’de kalmalıdır” diye konuştu.

 
“BELEDİYE BAŞKANLARI ŞAPKADAN FİL ÇIKARIYOR”

Toplantıda son olarak söz alan Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak ise, belediye başkanlarının zor şartlar altında çalıştığını belirterek, “Belediye başkanları oldukça zor şartlar altında olağanüstü icraatlar yapıyor. Şapkadan tavşan çıkaran sihirbazları alkışlarken, neredeyse şapkadan fil çıkarmayı beceren belediye başkanlarımızı da alkışlamamız gerekiyor. 1001 çeşit denetimden ve sorgudan geçen belediye başkanları, çok zorlu şartlara rağmen başarıyla hizmet veriyor ve siyasi partilerimiz ayrı olsa bile, Türkiye genelinde belediyeciliğin çok geliştiğini ve doğru yolda olduğunu hatırlatmak istiyorum” dedi.


(Bu haberdeki bilgiler Marmara Belediyeler Birliği basın bülteninden alınmıştır.)1031 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.469313.5233
Euro15.383215.4449
Hava Durumu
Saat