AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Takvim
Site Haritası

Rekor için 8 saatte 6 bin kişinin kan şekerinin ölçülmesi hedeflenmişti; hedef aşıldı 7042 kişiye ölçüm yapıldı.

Diyabet konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikte Türkiye Diyabet Vakfı hedefine ulaştı. Toplumsal bir etkinlik olarak kan şekeri ölçümü uygulaması “En Şeker Rekor Denemesi” sloganıyla yapıldı.
Etkinlik; Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Novo Nordisk Sağlık Ürünleri’nin ana sponsorluğunda, Vodafone Türkiye’nin iletişim sponsorluğu, Bayrampaşa Belediyesi, Spor A.Ş., Diyabet Hemşireliği Derneği ve Roche’un katkılarıyla gerçekleşti.
Rekor için 8 saatte 6 bin kişinin kan şekerinin ölçülmesi hedeflenmişti; ancak uygulamada hedef çok aşıldı ve belirlenen sürede 7042 kişiye ölçüm yapıldı.
Böylelikle bu çalışma Guinness rekorları arasına girmeye hak kazandı.
Çalışma Türkiye Diyabet Vakfı önderliğinde başlatılan ‘Diyabeti Durduralım’ projesi kapsamında düzenlendi ve 18 Kasım 2012 Pazar günü İstanbul Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi’nde halka açık olarak gerçekleştirildi.
Türkiye Diyabet Vakfı Başkanı Prof. Dr. Temel Yılmaz, En Şeker Rekor konusunda şu bilgiyi verdi:
‘’Daha önce 8 saatte Hindistan’da 3573, Filipinler’de ise 5217 kişinin kan şekeri ölçülmüştü. Türkiye, Hindistan’ın rekorunu 1 saat 10 dakika, Filipinler’in rekorunu da 3 saat 25 dakika 5218 kişi ile kırdı.’’
Guinness Türkiye Temsilcisi Şeyda Subaşı Gemici rekoru ‘’Bugünkü rekor 8 saat içerisinde yapılan en çok kan şekeri ölçümüdür’’ sözleriyle tanımladı.

(www.sagliktagundem.com sitesinden alınmıştır.)



1096 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAĞIŞLARINIZ İÇİN





Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.469313.5233
Euro15.383215.4449
Hava Durumu
Saat