AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Takvim
Site Haritası

Prof. Söylet, savcılıktan aldığı belgeleri basına dağıttı. Haberlere konu olan kayıtların bir kooperatif toplantısıyla ilgili olduğu ve silindiği bildirildi.

İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet hakkında çeşitli yayın organlarında yer alan adli sicil kaydı ile ilgili haberler üzerine bir açıklama yapıldı.
“Basın Bilgilendirme Dosyası” başlığıyla yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Prof. Dr. Yunus Söylet'in adli sicil kaydı ile ilgili olarak medyada yer alan haberlere açıklık getirmek amacıyla kamuoyuna duyuru yapma gereği doğmuştur.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan 07 Haziran 2012 tarih ve 0680-2012-181048 sayılı resmi belge ile 14 Ocak 2013 tarih ve 0680-2013-016380 sayılı resmi belgede açıkça görüldüğü gibi İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet'in adli sicil kaydı ve adli sicil arşivi kaydı bulunmamaktadır.

Rektör Prof. Dr. Yunus Söylet hakkında, ikamet ettiği evinin yer aldığı ve halen komşusu olan meslektaşlarıyla kurduğu 10 adet evden oluşan kooperatifin, aktif olmadığı ilk yıllarında Genel Kurulun toplanmaması nedeniyle, yönetim kurulu başkanı olmasından dolayı 1163 sayılı kooperatifler yasasının ilgili maddeleri gereğince hukuksal işlem yapılmıştır. Kendisiyle ilgili daha önce adli sicil arşivi kaydında girmiş işlem budur. Bu işlem ile ilgili kayıt, ilgili yasalar çerçevesinde daha sonra silinmiştir.”
Bu açıklama eşliğinde Prof. Dr. Yunus Söylet’in adli sicil kaydı ve adli sicil arşivi kaydı bulunmadığına dair 2 adet belge de dağıtıldı.
Prof. Dr. Yunus Söylet ile ilgili iddialar, "Redhack" grubunun YÖK resmi internet sitesine girerek indirdiği belirtilen 60 bin belge arasında yer alıyordu.1125 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.469313.5233
Euro15.383215.4449
Hava Durumu
Saat