AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Takvim
Site Haritası

Sahipleri gidince şehir köpeklere kaldı

Ekonomik kriz Amerika Birleşik Devletleri’nde bilinenlerin dışında bir soruna yol açtı. Üretildiği kentin adını marka yapan Amerikan otomobil firması Detroit, ekonomik kriz nedeniyle iflas edince kent nüfusunun bir kısmının göç ettiği, göçle gidenlerin bıraktıkları binlerce köpeğin ortada kaldığı belirtiliyor.
Bu konudaki haber “İnsanların terk ettiği Detroit’te köpek sürüleri dolaşıyor” başlığı ile

http://www.bloomberg.com sitesinde yer aldı. Video ve fotoğraflarla aktarılan haberde, kenti terk edenlerin giderken “sadık dostları” saydıkları köpeklerini götürmedikleri ve başıboş kalan hayvanların beslenme sorunu yaşadıkları ifade ediliyor.
Haberde, hayvan sevgisinin Amerika Birleşik Devletleri’nde 50 milyar dolar/yıllık bir ticaret hacmi oluşturduğu bilgisine de yer veriliyor. Ancak ekonomik krizin neden olduğu göç hayvanları da vurmuş gözüküyor.

Başıboş hayvanların güvenlik birimlerince toplandığı belirtilen haberde sahipleri tarafından terk edilmiş köpeklerin “önemli sorun” haline geldiği kaydediliyor. Nüfusu azalan kentte binlerce başıboş köpeğin dolaşmasının tehlikeli olabileceği tartışılıyor. Köpeklerin bakım ve kısırlaştırılmaları için hayvanseverlerin dayanışmasıyla 50 bin dolar destek sağlandığı belirtiliyor.

(Bu haber İzmir’de hizmet veren Veteriner hekim Adnan Serpen tarafından internette paylaşıldı.)1565 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.469313.5233
Euro15.383215.4449
Hava Durumu
Saat