AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Takvim
Site Haritası

Çalışıyorlar ama işlerini sevmiyorlar!

İnsan kaynakları sitesi elemanonline.net düzenlediği bir anketin sonuçlarını açıkladı. Bu açıklamada, ankete katılan 11 bin 350 kişi içinde sadece yüzde 16’lık kısmının işinden memnun olduğunu bildirdikleri belirtildi.

Elemanonline.net’in verdiği bilgi şöyle:
“11 bin 350 kişinin cevapladığı ankette çalışanlara ‘Şu anda çalışmakta olduğunuz işinizden memnun musunuz?’ sorusu soruldu. Anket sonuçlarına göre katılımcıların sadece yüzde 16'sı işini severken, yüzde 72'si işini sevmiyor ve değiştirmeyi düşünüyor.  Anketi cevaplayanların yüzde 12'si ise işini sevmediği halde değiştirmeyi düşünmüyor.

 “Üniversite mezunları aradıkları işi bulamıyor”

 Elemanonline.net Genel Müdürü Özlem Demirci Duyarlar, sonuçlarla ilgili şu değerlendirmeyi yapıyor:

“Ankete katılanların büyük çoğunluğunun çalıştıkları işleri sevmemesinin nedeni Türkiye'nin genel istihdam sorunu. İstihdamdaki bu sorun eğitim aşamasında başlıyor. Türkiye'de özellikle meslek eğitimleri hala yetersizken, çok fazla lisans mezunu işsiz var. Üniversitelerden yeni mezun olan adaylar, uzun süren iş aramalarının ardından, istedikleri gibi bir iş bulamayarak sevmedikleri işlerde çalışmak zorunda kalıyorlar. Bu da çalışanların memnuniyetsizlik oranını artıran en önemli etkenlerden biri.”
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.496013.5501
Euro15.469115.5311
Hava Durumu
Saat