AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Takvim
Site Haritası
Mahallemizde park yeri bulmak şans işi

Akatlar, Beşiktaş’ın otopark sıkıntısı çeken mahalleleri arasında ön sıralarda yer alıyor. Semt dışından herhangi bir nedenle gelenler araçlarını bırakacak yer bulmakta zorluk çekiyorlar. Aslında semt sakinleri de çok zaman aynı sıkıntıyı yaşıyorlar.

Park alanı olmaması uygunsuz yere araç bırakmayı yaygınlaştırıyor. Bu kural dışı uygulamaya karşılık trafik ekipleri de gün boyu tur atarak “uygunsuz yere bırakılan” araçları çekicilerle götürüyor.

Otopark yokluğu araç sahipleri kadar mahalle esnafının dertleri arasında da ilk sırayı alıyor. Semtin ünlü kuaförleri bu yüzden semt dışından gelen müşterilerini kaybetme endişesi yaşadıklarını belirtiyorlar. Akatlar’ın en hareketli caddesi Zeytinoğlu üzerinde, kısa süreli alışverişler için bile park olanağı bulunmuyor.

Esnaf bu durumu, “Müşterimiz aracını bırakacak yer bulamayınca basıp gidiyor. Birkaç kere aynı durumla karşılaşan kişi zaten bir daha gelmez oluyor. Son birkaç yıldır semt içi trafik çok arttı. Çözüm bulunmalı” sözleriyle anlatıyor.

  
1186 kez okundu

Yorumlar

Çekiciler     17/03/2016 16:53

Bu çekiciler son günler de hepten işi çığrından çıkarttılar..Şok marketin önünde duran arabayı çöp yerine yakınmış diye çektiler..Ama bunun yanında set kebabın karşısında araçlar çift sıra park ediliyor ve çekiciler orda yok ?
Sibel Serez

BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.496013.5501
Euro15.469115.5311
Hava Durumu
Saat