AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Takvim
Site Haritası
Akatlar’da yeni bir çiçekçi açıldı; Sunday

Mahallemizde artık bir çiçekçi daha var. Zeytinoğlu Caddesi No: 43/B’de eskiden Aras Kargo’nun olduğu yerde bir çiçekçi dükkanı açıldı. Dükanın adı; Sunday. Sahibi Burcu Durdu.

Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Burcu Durdu, çiçekçi dükkânı açma tercihini şöyle anlatıyor:
“Mezun olduktan sonra iş yaşamına ünlü bir şirkette başladım. Buradan bir başka firmaya transfer oldum. Ancak yıllar içinde kendi işimi yapma düşüncesi giderek büyüdü. Çiçeği, doğayı çok seviyorum. Evim çiçek bahçesi gibidir. Ortama görsel zenginlik katmaya bayılırım. Bunu yaparken de genellikle çiçek kullanırım. Benim için bir hobi olan bu işi neden profesyonelce yapmıyorum diye sormaya başladım. Şirketteki işimi sürdürürken bir yandan da gidip çiçekçilik kurslarına katıldım. Çiçek tasarımı üzerine kitaplar edinip hobimle ilgili bilgilerimi zenginleştirdim. Dükkan açacağım noktaya gelip kararımı açıkladığımda, başta mimar olan kızkardeşim Merve olmak üzere babam annem ‘arkandayız’ dediler. Böyle çıktım yola. Yani benim girişimim sadece bir dükkân açma hevesinden ibaret değil. Bu alanda neler yapılacağını bilen ve bundan keyif alan biri olarak kolları sıvadım.”

FARKLI BİR KONSEPT

Burcu Durdu, tarzını şu sözlerle tanımlıyor:
“Amacım çiçeğin ifade gücünü alışılanın üstüne çıkarmak. Diyeceksiniz ki, bu nasıl olacak? E şöyle olacak; farklı çiçek, faklı biçim, farklı sunum. Şuna inanıyorum, bir bukete farklı bir biçim ve sunumla olduğunun üstünde değer vermek mümkün. Ender bulunan çiçek kullanıyoruz. Bu da farklılık katıyor yaptığımız işe. Sadece bu kadar da değil tabii, eğer çiçeğin kullanıldığı bir alan, bir etkinlik varsa, biz orada da iddialıyız. Bahçe, salon, araç süsleme ve farklı etkinliklere çiçek kullanarak anlam yükleme konusunda yeni bir çizgi getireceğimize inanıyorum. Ayrıca çok önemli bir desteğim de var; Mehmet usta. Kendisi çiçek sanatının inceliklerini bilen biri.”

Sunday the Flower Shop
Zeytinoğlu Cad. No43/B Kemer Ap. Akatlar-Beşiktaş
0212 352 77 65
burcu@sundayflowershop.com

  
4548 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.496013.5501
Euro15.469115.5311
Hava Durumu
Saat