AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Takvim
Site Haritası
Akatlar'ın yeni yemekçisi “PALM by gökçen

Karı-koca Sibel – Gökçen Kalkavan çifti mahallemizde “PALM by gökçen” adlı bir yemek dükkânı açtılar.

Aslında açılalı 6 ay olmasına karşın AkatlarNet sayfalarında yeni yer alıyorlar. Bir bakıma AkatlarNet olarak biz mahallemizin yeni yemekçisini tanıtmadan, onlar sundukları hizmetle kendilerini tanıtmışlardı diyebiliriz.

Mekâna adını verin Gökçen Kalkavan’ın ızgara ağırlıklı et yemekleri üzerine 20 yılı aşkın bir geçmişi bulunuyor. Gökçen Kalkavan, bir zamanlar Arnavutköy sahillerinin “seyyar köftecisi” idi. O yıllarda özellikle akşamları, arabasının önünde köfte dürüm alabilmek için oluşan kuyruklarla adı “ünlü seyyar köfteci”ye çıkmıştı.

Seyyardı ama kaliteliydi. Yıllar içinde seyyardan sabit mekâna geçti. Köftesinin lezzetini bilenler onu izlemeyi sürdürdüler. En son Ak Merkez arkasından Arnavutköy’e inen Sekbanlar Caddesi üzerinde sağ kolda kalan köfteci dükkânını işletti.

Son 6 aydır da Akatlar Zeytinoğlu Caddesi üzerinde 23 numarada eşiyle birlikte hizmet veriyor. Yaptığı işi üç kelimeyle özetliyor:
“Ben etten anlarım.”

Gökçen Kalkavan, “Eti kendim seçerim, kendim işlerim. Etten anlayan biri olarak kendi soframa koymayacağım eti asla satışa sunmam” diyor.

Sibel – Gökçen Kalkavan çifti, şimdi yeni mekânlarında yılların deneyimi ile en iyiyi en ucuza sunmanın gayreti içinde olduklarını belirtiyorlar.

Mönülerinde et olarak; köfte, şiş, antrikot, tavuk,  mançurya, sucuk var. Etler, ekmek arası, porsiyon, dürüm olarak sunuluyor. Ayrıca omlet var, pilav var, salata var, tost var, tabii içecek var.

Ama döner yok. Döner, bitişik komşusu Sena’nın işi.

Sipariş hattı: 0212 351 9 351

Adres: Zeytinoğlu Cad. No 23 Akatlar, Beşiktaş-İST

  
2587 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.496013.5501
Euro15.469115.5311
Hava Durumu
Saat