AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Takvim
Site Haritası
Eski giysileri Afrika'ya gönderebilirsiniz

Beşiktaş’ta oturanların kullanmadıkları giyeceklerini Afrika ülkelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak amacıyla giysi toplama çalışmaları yürütülüyor.

Öteden beri muhtarlıklar aracılığıyla yürütülen ve giysi dışı eşyayı da kapsayan yardım toplama çalışmaları bu yeni uygulama ile farklı bir boyut kazanmış oldu. Beşiktaş Belediyesi, ilçenin çeşitli yerlerine 50 adet eşya toplama kumbarası yerleştirdi.
Toplanan giyecekler, belli merkezlerde ayıklanıp, temizlenip onarıldıktan sonra işbirliği yapılan kurumlar aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Beşiktaş Belediyesi’nin Ağustos ayında başlatılan Dost Eller projesi adlı bu kampanya ile ilgili açıklamasında toplanan giysilerin  “yardım kuruluşları aracılığıyla Afrika ülkelerine gönderildiği” belirtiliyor.

Belediyenin giysi toplama kampanyasıyla ilgili açıklaması şöyle:

“Tekstil Kumbarası ile Eski Kıyafetlerinize Bir Şans Daha Verin!

Beşiktaş Belediyesi’nin kullanılabilir durumdaki tekstil ürünlerinin ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlayan“Dost Eller” projesi devam ediyor.

Kullanılmış giysi, ayakkabı ve tekstil ürünlerinizi Beşiktaş’ın 50 farklı noktasına kurduğumuz tekstil kumbaralarına atarak hem çevreye hem de ihtiyaç sahiplerine destek olabilirsiniz.

Tekstil atığı kumbaralarındaki kullanılabilir durumdaki tekstil ürünleri Afrika’daki birçok ülkeye ve yardım organizasyonlarına gönderiliyor. Kullanılabilir durumda olmayan tekstil atıkları ise Hindistan’daki tesislerde battaniye ve çadır bezi üretiminde kullanılmak üzere dünyanın önemli yardım organizasyonlarına gönderiliyor.
Tekstil Kumbarası Noktaları İçin Tıklayınız.
Detaylı Bilgi İçin: 444 44 55”

  
2630 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.496013.5501
Euro15.469115.5311
Hava Durumu
Saat