AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Takvim
Site Haritası
Mini market Uğur Gıda lokanta oldu 352 01 48

Akatlar sakinlerine yıllarca mini market hizmeti veren Refik Usta, Zeytinoğlu Caddesi N0: 21’deki dükkânında artık yemekçi olarak hizmet veriyor. Refik Usta, yeni işini, eşi Gülizar Usta ve kardeşi Hüseyin Usta ile birlikte yürütüyor.

MARKETTEN LOKANTAYA DÖNÜŞÜM

Yıllardır marketçilik yapan Refik Usta, mini marketten mini lokantaya geçişini şöyle anlatıyor:
“Ben zaten markette soğuk meze türleri de satıyordum. Amerikan salata, yaprak sarma, kuzu ciğer gibi. Konu komşu zaman zaman ekmek arası kaşar, ekmek arası kavurma, ciğer istiyordu, yapıyordum. Bir gün dostlar, yahu dediler, sen bi tost makinesi koysana buraya! Hadi canım boş verin, dedim, ama bu iş aklıma da takıldı. Sonunda aldım bir tost makinesi, karışık toslar yaptım. Vallahi duyan geldi. Adımız tostçu Refik oldu. Dükkânın önündeki tenteye bile Refiksss Tost yazdırdım.
Sonrası kendiliğinden geldi. Bi müddet sonra, baktım tost ve ekmek arası işi market işinin önüne geçti. Eşimle konuştuk. Eşim iyi bir aşçıdır. Ele ele erdik; çorba, köfte, pilavı de ekleyip, marketten yemekçiliğe geçtik.”

İŞLER NASIL?

Çarşının yeni yemekçisi Refik Usta yemek işinin ilgi gördüğünü söylüyor, “eş dost hemen sahip çıktılar” diyor ve ekliyor:
“Zaten benim karışık kaşarlı tostumun şöhreti mahallemizin sınırlarını aşmış. Taa Ulus’tan Etiler’den tost için gelen var. Çeşit çoğalınca ilgi de arttı. Bi de şu var, eşimin karışık sebzeli mercimek çorbası tiryakilik yapacak kadar lezzetlidir. Bence, çorbamızı içen başka çorba istemez, karışık tostumuzu yiyen de başka tost yemez. Köfte sevenleri de düşündük; günlük menümüzde köfte pilav da var. Bazı günler Gülizar hanımın elinden pirinç pilavı, bazı günler bulgur pilavı sunuyoruz.”

FİYATLAR NASIL?

“Ben esnaf adamım. Cebe uygun fiyat uyguluyoruz. Müşterilerimiz de fiyatlarımızı makul buluyorlar”

Sipariş hattı:

Zeytinoğlu Caddesi 21 numarada hizmet veren Refiksss Tost’un telefonu:
0212 352 01 48
  
608 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.496013.5501
Euro15.469115.5311
Hava Durumu
Saat