AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Takvim
Site Haritası
Alman Deresi Yürüyüş Yolu yenilendi, açıldı

Akatlar’da Alman Deresi olarak bilinen alandaki yürüyüş parkuru 18 Ekim 2018’de yenilenmiş olarak hizmete açıldı. Parkurun açılışı Beşiktaş Belediye Başkanı Tahir Doğaç ile muhtarların ve halkın katıldığı törenle gerçekleşti. Törene katılanlar, Başkan Doğaç’la birlikte 1400 metrelik parkurda yarım tur attılar.

Yenilenen yürüyüş yolunun çevresinde oturma yerleri, aletli jimnastik üniteleri ve bir voleybol, basketbol sahası yer alıyor. Ayrıca bir de yoga çadırı bulunuyor.

Sanatçılar Parkı ile Cebeci Caddesi arasında yer alan, yağmur suları gider kanalının oluşturduğu dereden adını alan yürüyüş yolunun devamı Mustafa Kemal kültür Merkezi’ne kadar uzanıyor. Yürüyüş Yolu’na Sanatçılar Parkı’ndan, İSOV Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yanından, Alkent yanındaki Melodi Sokak’tan girilebiliyor.

Yürüyüş Yolu, çevre düzenlemeleri ile birlikte 23.300 metrekarelik bir alanı kapsıyor. Yürüyüş Yolu, halka spor olanağı sağlaması yanında hafif eğimli yapısıyla sporcular için özgün bir egzersiz alanı olma özelliği taşıyor.

Yürüyüş Yolu, bir yılı aşkın bir süredir dereye açılan su kanallarının ıslahı, drenaj yenilenmesi ve zemin güçlendirilmesi gibi nedenlerle kullanılamıyordu.

  
2410 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.928518.0003
Euro18.311018.3843
Hava Durumu
Saat