AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Takvim
Site Haritası
Polis Okulu arsası gökdelene hazırlanıyor

Beş yıl önce gündeme gelen ve tartışmalara konu olan Akatlar’daki Polis Meslek Yüksek Okulu’nun arsası üzerine yapılacak gökdelen ile ilgili çalışmalar sürüyor. Beş katı toprak altında kalacağı belirtilen binanın inşaatı için bu aşamada zemin indirme amaçlı kazılar yapılıyor. Alandan çıkarılan toprak, dev kamyonlarla naklediliyor.

Gökdelenle ilgili çalışmalar 24 Haziran seçimlerinden hemen sonra başlatılmıştı. Önce çevre güvenliği açısından çalışma alanı tahta perdelerle kapatıldı ve yıllardır boş tutulan okul binası yıkılarak alan açıldı. Ardından, kazı çalışmalarına geçildi. Mevsim koşullarına bağlı olarak düşük tempoda yürütülmek zorunda kalınan kazı ve taşıma işlemlerinin bahar aylarında hızlandırılması ve Haziran ayına kadar bitirilerek, ilk kazmanın vurulduğu tarihten bir yıl sonra temel atma aşamasına gelinmesi öngörülüyor.

İNŞAATIN MAHALLEYE ETKİSİ

Hazırlık döneminde yürütülen çalışmalardan olumsuz etkilenenlerin başında inşaat alanına komşu durumda bulunan Elvan apartmanı sakinleri geliyor. Çevre parsellerde oturanlar da ikinci derece etkilenenler arasında yer alıyor.

Akatlar sakinleri, bina yıkımı ve ilk kazıların yapıldığı dönemde su püskürtülerek tozların yatıştırılmaya çalışılmasının kısmen etkili olduğunu söylüyorlar. Ancak, yan sokaklarda araçların üzerinde ince bir toz tabakası oluştuğu da belirtiliyor.

Akatlar’da oturanlar için asıl olumsuzluk yağışların başlamasıyla ortaya çıktı. Toprak yüklü kamyonların geçtiği sokaklar ince bir çamur tabakasıyla kaplandı. Bu durum şikâyete neden oldu ve çamuru bir ölçüde azaltmak için dev kamyonlara alternatif güzergâh gösterildi. Sokakların çamurlanmasını ve mahalle arası trafiği azaltmak için kamyonların bir kısmı mahalle içinden bir kısmı ana caddeden taşıma yapmaya başladılar.

Not: Polis okulu ile ilgili diğer haberlere -sağ üstte yer alan- site içi arama butonunu kullanarak ulaşabilirsiniz.

  
589 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar15.913815.9775
Euro16.836516.9040
Hava Durumu
Saat