AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Takvim
Site Haritası
Akatlar’ın dardır yolu, kamyon doldu sağı solu

Akatlar’da artık kamyon kazaları da yaşanıyor.

Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde alınan Bakanlar Kurulu kararı ile “afet riski taşıyan alan” statüsüne sokulan ve böylelikle üzerinde yapılacak inşaatlar denetim dışı bırakılan eski Polis Meslek Yüksek Okulu arazisindeki çalışmalar Akatlar’da yaşamı derinden etkiler oldu.

Mahalle halkını rahatsız eden nedenlerin başında toz geliyor. Geceli gündüzlü süren moloz taşıma çalışmaları Akatlar’ı toz içinde bırakıyor. Yol kenarı park alanlarına bırakılan bir araç yarım saat içinde tozdan bir tülle örtülmüş hale geliyor.

Toz sadece araç sahiplerini değil esnafı da olumsuz etkiliyor. Kamyon güzergâhında işyeri olanlar “dükkânımızın kapısını açamaz duruma geldik” diyorlar. Aynı sorunu kamyon güzergâhında bulunan konutlarda oturanlar da yaşıyor.

BİR DE KAMYON KAZALARI VAR

Büyük araç ve TIR geçişlerine elverişli olmayan Akatlar sokaklarında trafik de ciddi sorun olmaya başladı. Bazı noktalarda moloz kamyonları karşılıklı geldiklerinde geçebilmek için birbirlerini beklemek zorunda kalıyorlar. Bu da diğer araçların birikmesine neden oluyor.

Bir de aynı inşaat alanına malzeme taşıyan TIR’lar var. Bu uzun araçların sokaklarda manevra yapabilmeleri bile mümkün olmuyor. Zaman zaman arıza zaman zaman da dar alanlarda sıkışma nedeniyle trafik olayları yaşanıyor. Yollar dar olunca uzun araçlar kavşaklarda yaya kaldırımlarını dağıtıp geçiyorlar.

Akatlar sakinleri, Bakanlık yetkisiyle ruhsatlanan inşaat süresince çekmek zorunda oldukları sıkıntılarını birbirlerine aktarmak, karşılıklı yakınmakla kalıyorlar. 

             Akatlar'da kamyonlu yaşamın fotoromanı

Bu kamyonlar moloz götürüyorlar
Bu TIR'lar malzeme getiriyorlar

Bu köşe eskiden böyleydi
O köşeyi kamyonlar dağıttı


TIR'la kamyon kavşakta karşılaşınca ne olur? Fotoğrafta görüldüğü gibi..


Araçların üstü tozla kaplanıyor. Ya insanların ciğerleri?!

  
659 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.929518.0013
Euro18.183018.2559
Hava Durumu
Saat