AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Takvim
Site Haritası
Elektrikler artık eskisi kadar kesilmeyecek

Akat Mahallesi’nin en önemli sorunlarından biri olan elektrik kesintileri artık yaşanmayacak. Sık kesintiler yıllardır özellikle Zeytinoğlu Caddesi ve çevresinde oturanların öncelikli şikâyetlerinin başında geliyordu.

Sık kesintilerin aşırı enerji tüketimine bağlı yüklenmelerden kaynaklandığı belirtiliyordu. Sorunun çözümü için, buna neden olan dağıtım sisteminin altyapıda zayıf donanımı güçlendirildi. Bölgesel çalışmalarla belli noktalardaki aşırı yüklenmeler şebeke içinde dağılım grupları oluşturularak kontrol altına alındı.

Sık kesintilerin yaşandığı cadde ve sokaklardaki konut ve işyerlerinin tüketimleri aşırı yüklenme oluşturmayacak şekilde planlandı. Üç-dört bina için birer kontrol kutusu oluşturuldu. Böylelikle aşırı yüklenmeye bağlı kesinti oluşsa bile dar alanda kalması sağlandı. Eskiden tek hat üzerindeki tüketim yeni düzenleme ile üç-dört gruba dağıtılarak azaltılmış oldu.

Bu düzenleme ile herhangi bir kesinti halinde noktasal olarak arızanın belirlenmesi mümkün olacak ve daha çabuk giderilebilecek.

 Kontrol kutuları

Elektrik dağıtımı işte
bu kutulardan
 
kontrol ediliyor. 
Her kutu üç-dört 
binanın elektrik
akımını düzenliyor.
Hem aşırı yüklenme 
önleniyor, 
hem de arıza
anında belirlenebiliyor.  
                     

  
715 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.496013.5501
Euro15.469115.5311
Hava Durumu
Saat