AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Takvim
Site Haritası
Akatlar Eczanesi'nde görev değişimi

Akatlar’da halkımıza 22 yıldır hizmet veren eczacılarımız Gülay Diriker ve eşi Murat Diriker, emekli oldular. Diriker çifti, görevlerini genç meslektaşları Eczacı Bengi Su Çay’a bıraktılar.

Zeytinoğlu Caddesi  No: 49 A’daki Akadlar Eczanesi’nin yeni sahibi Bengi Su Çay, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi. İş yaşamının öğrencilik yıllarında başladığını belirten Bengi Su Çay, kendisini şu sözlerle anlatıyor:
“Eczacılığı isteyerek seçmiştim. Bu nedenle öğrenciyken bir firmada iş bulup çalışmaya başlamıştım. Hem fakültede hem iş yaşamında eğitim aldım diyebilirim. Edindiğim deneyimler mezun olduktan sonra serbest eczacılık yapma tercihimde etkili oldu. Yardımcı eczacı olarak verimli bir dönem geçirdim. Severek çalıştığım bir alanda şimdi halkımıza hizmet için sorumluluk almış bulunuyorum.”

Akatlar’da eczacı olarak hizmet vermeyi kendisi için şans olarak niteleyen Bengi Su Çay, şunları söylüyor: “Meslek büyüklerim Gülay hanım ile Murat bey, adeta beni ödüllendirdiler. Bu semtte eczane sahibi olmayı iş yaşamım açısından bir armağan sayıyorum. Mahallemiz müstesna bir yer. Halkımızın dost yaklaşımı, güler yüzlülüğü, sorunlarını paylaşmalarındaki içtenlikleri çalışma arzumu güçlendiriyor. Semt komşularımızın dostça yaklaşımları, biliyorum ki, bana Gülay hanım ve Murat beyin armağanı. Onların bir armağanı da yıllardır Akatlar halkına hizmet veren Eczacı Teknikeri Barış Sezer. Akatlar halkına birlikte hizmet veriyoruz. Bu arada yaptığımız önemli bir değişiklik oldu; artık biz de nöbetçi eczane listesine girdik. Nöbet tutuyoruz.”

Akatlar Eczanesi’nin genç sahibi Eczacı Bengi Su Çay, yüzmeyi, seyahat etmeyi, tiyatro ve konser izlemeyi seviyor. Tabii bu etkinliklere ancak iş yaşamı izin verdiği ölçüde katılabildiğini söylüyor. Çalışma yaşamında en rahat gerçekleştirdiği hobisi müzik dinlemek.

 


Bengi Su Çay

“Akatlar’da halkın sağlığına olumlu katkı sağlamak beni mutlu ediyor.”

Gülay-Murat Diriker

Akatlar Eczanesi’nde 22 yıl halkımıza hizmet verdiler. Onlar artık emekli.

Barış Bezer

Eczacı Teknikeri olarak 21 yıldır Akatlar Eczanesi’nde hizmet veriyor.

 

  
483 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.531718.6060
Euro18.310418.3838
Hava Durumu
Saat