AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Konular veriler
Takvim
Site Haritası
Çözümü sosyal medya dayanışmasında arıyorlar

Dertlerine kurumsal destek bulamayanlar sosyal medyada destek arıyorlar. Sosyal medya platformlarında en çok çevre ve sağlık alanında yaşanan sıkıntılarla ilgili yardım kampanyaları açılıyor.

Kampanyaların bir kısmını uygulamalardaki sıkıntılar, eksikler ya da sağlık çalışanlarının karşılaştıkları zorluklar oluşturuyor. Kampanyaların bir bölümü ise tedavi ve ilaç isteklerini kapsıyor. Yurt dışında tedavisi gereken veya bedelleri karşılanmayan pahalı ilaç kullanmak zorunda olan hastalar için sosyal medya kampanyaları umut oluyor.

Bu alanda yardıma ihtiyaç duyan hastaların çoğunluğunu çocuklar oluşturuyor. Ne yazık ki, gerekli para desteğini sağlamak için açılan kampanyaların büyük bölümü sonuçsuz kalıyor. Bireysel kampanyalar dışında bu tür pahalı tedavilerin devlet tarafından karşılanmasını sağlamak amacıyla yürütülen kampanyalardan da çok zaman beklenen sonuç alınamıyor.

Çeşitli konularda dayanışma kampanyalarının yürütüldüğü www.change.org  sitesinde sağlık için destek bekleyen birçok ailenin açtığı kampanyalar yer alıyor.

  
443 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın