AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Takvim
Site Haritası
Terakki Sanat'ta yeni sergi; kÜÇÜK şEYLER

Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde Aralık ayı boyunca, hem içerdiği eserler hem ortaya çıkış öyküsüyle özgün niteliği olan bir ‘resim sergisi’ yer alacak. “kÜÇÜK şEYLER” adlı resim sergisi 5 Aralık – 28 Aralık tarihleri arasında ziyarete açık olacak. Bu dönem 15’incisi düzenlenmekte olan sergi eş zamanlı olarak Ankara’da da sanatseverlere sunulacak. Adı küçük harfle başlayıp büyük harfle yazılan “kÜÇÜK şEYLER” resim sergisi projesi 2008 yılında Eskişehir’de Hakan Esmer önderliğinde Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencilerinin katkılarıyla oluşturulmuş.
Proje, uygulama sürecinde bölümden fakülteye, fakülteden üniversiteye ve diğer kentlere yayılarak kısa sürede başarılı bir sanat etkinliğine dönüşmüş.
“kÜÇÜK şEYLER” bu özelliğiyle genç sanatçı adaylarını profesyonel sanat galerileriyle buluşturmanın yanında, onlara profesyonel sanatçılarla aynı çatı altında bulunmanın moral desteğini sağlamayı da hedefliyor. “kÜÇÜK şEYLER” projesine katılımın artarak sürmesi, içinde yer alanlara hem yeni deneyimler kazandırıyor hem de onları farklı disiplinlerdeki çalışmalarla buluşturuyor. Uygulamada yer alan genç sanatçılar için bu buluşma; görselliğin özgürleştiği bir bütünsellikte birleşme, çoğalma, etkileşme ve büyümenin hazzını paylaşma olanağı sağlıyor.

Sergide eserleri bulunan sanatçılar:
Arzu Tortoç, Atiye Güner, Ayhan Çetin, Ayşe Topçuoğulları, Baki Bodur, Berk Arıkan, Betül Demir Karakaya, Ceyhun Yaman, Devran Tosun, Duygu Aydoğan, Ekrem Kutlu, Engin Korkmaz, Ercan Ayçiçek, Erhan Lanpir, Eylül Esmer, Filiz Pelit, Gökçe Özer, Hakan Erarslan, Hakan Esmer, Hazal Aktaş, Mehmet Yıldırım, Melek Kaman, Metin Kalkızoğlu, Mevlüt Akar, Nil Köken, Özgür Kaptan, Özlem Kurtdere, Özlem Uğuz, Peruze Yiğit, Samed Arda Selim, Selda Eren, Sena Dönmez, Serdar Leblebici, Sevgi Kesmen, Turgut Akarsu, Ümit Türk, Ümit Yiğit, Yasin Dağ, Yusuf Şengür.

  
3015 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.928518.0003
Euro18.311018.3843
Hava Durumu
Saat