AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Konular veriler
Takvim
Site Haritası
Akatlar için önemli bir iş; köpek gezdiriciliği

Akatlar’da evinde köpek besleyenlerin en büyük sorunları bu can dostlarını gezdirecek zaman bulamamaktır. Bulsalar bile sokaklarda parklarda köpek gezdirmek öyle kolay bir iş değildir. Çünkü, sokakların sahibi, sokak köpekleridir.

Kimi hayvan sahipleri zaman bulamadıkları için bazıları da zaman bulsalar bile sokak köpeklerinin tacizinden çekindikleri için evlerinde besledikleri köpekleri yanlarına alıp gezdirmekte zorlanırlar. Zaman bulup köpeklerini sokağa çıkaranlar sokak köpekleriyle dengeli bir ilişki kurmak zorundadırlar. Önce sokak köpekleriyle dost olmak gerekir. Sokak köpekleri kendi hakimiyet alanlarında başka köpek görmekten hoşlanmazlar. Pek çok köpek sahibi Akatlar’ın özelliği olan sokak köpekleri yüzünden kendi köpeklerini dışarı çıkaramamaktan yakınırlar. Evde beslenen köpeklerin Akatlar’da göğüslerini gere gere dolaşıp parka gitmelerini sağlamanın püf noktası; sokak köpekleriyle dost olmaktır. 

Akatlar’da oturan hayvansever komşumuz Gökhan Yavaş, bu soruna çözüm buldu. Çözüm; köpek gezdiriciliği.

Gökhan Yavaş şöyle diyor:
“Ben hayvan sever biriyim. Kedileri köpekleri beslemekten keyif alırım. Bir hayvan sever olarak da evde köpek besleyenlerin sıkıntılarını iyi bilirim. Evdeki hayvanın günde iki kez sokağa çıkarılması gerekir. Sağlık açısından çok önemlidir. Kiminin zamanı yoktur, kimi de sokaktaki köpeklerden çekinir. Bizim mahalledeki sokak köpekleriyle dostluğum iyidir. Hepsi benim elimden mama yemiştir. Sokak köpekleri yabancı köpeklere gecit vermezler, ama tanıdık birinin yanındaki köpeklere sataşmazlar. Ben de boş zamanlarımı bu işe ayırdım. Köpeğini gezdiremeyenlere hizmet veriyorum. Bunun bir yararı da şu oluyor; sokak köpekleri benim yanımda gördükleri köpekleri zaman içinde dost saymaya başladıkları için bir süre sonra sahipleriyle dolaşırken de hır çıkarmıyorlar.”

Hizmet almak isteyenler Gökhan Yavaş’a 0532 406 51 93’ten ulaşabilirler. 

  
1724 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın