AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Takvim
Site Haritası
Terakki Sanat’ta bu ay dört usta sanatçı var

Akatlar’daki Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde Mart ayı süresince dört usta sanatçımızın eserlerine ev sahipliği yapıyor.

“Vazgeçilmez İstanbul’un Dört Usta Sanatçısı” başlıklı sergide, Gürol Sözen, Ferit Özşen, Erkal Yavi ve Pelin Özgöçen'in eserleri yer alıyor. Sergi, farklı disiplinlerdeki usta sanatçılarımızın eserlerini buluşturuyor. Sergi 31 Mart 2017 akşamına kadar gezilebilecek.

USTALAR HAKKINDA

Gürol Sözen
Sergiye tablolarıyla katılan Gürol Sözen, çok yönlü bir sanatçı olma özelliği taşıyor. Sözen heykel alanında da çalışmalar yapıyor. Sanat tarihi üzerinde çok değerli çalışmaları bulunuyor. Sanat alanında araştırmalar yapan Sözen, çeşitli dergi ve gazetelerde sanat konusunda yazılar yazıyor

Erkal Yavi
Türkiye’nin önde gelen grafik sanatçıları arasında yer alan Erkal Yavi, sergiye grafik çalışmalarıyla tatılıyor. Yavi, özellikle kitap kapağı çizimleriyle eserleri evlerimize girmiş bir sanatçı özelliği taşıyor. Erkel Yavi, grafik ustası olarak reklam sektöründe de çalışmalar yapıyor.

Ferit Özşen
Sergiye heykel örnekleriyle katılan Prof. Ferit Özşen, akademisyen olarak ülkemize sayısız sanatçı yetiştiren ustalar arasında yer alıyor. Özşen, heykel ve kabartmalarını kurumsal ve sosyal alanda gözlediğimiz bir usta sanatçı özelliği taşıyor.

Pelin Özgöçen
Sergiye tablolarıyla katılan resim sanatçısı Pelin Özgöçen, kullandığı renk ve çizgilerle içsel bir arayışın bulgularını yansıtıyor. Akademik çalışmalarını Mimar Sinan Üniversitesi’nde yapan sanatçı, bilinçaltında oluşan karmaşayı gözlemlemeyi önemsiyor.

Not:
“Vazgeçilmez İstanbul’un Dört Usta Sanatçısı” başlıklı sergide yer alan eserlerin görüntülerine erişim için tıklayınız.

  
1110 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.937220.0171
Euro21.410121.4959
Hava Durumu
Saat