AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Takvim
Site Haritası
Editör'den mesaj
bilgi@akatlar.net
Topbaş ile Hazinedar işbirliği
16/11/2014

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar CHP adayı olarak seçimlere girdi ve seçildi. CHP'lilerin oylarıyla seçildi ama partisiyle pek sıkı fıkı değil.
Murat Hazinedar, Ortaköy'de yapılan CHP ilçe örgütü toplantısında yaşanan gerginliklerin ardından salonu terk etmek isteyince partililer tarafından yuhalandı. Gerçi yuhalanma sonrası toplantıdan ayrılma fikrinden vazgeçip bazı partililerin ısrarıyla salonda kaldı kalmasına ama yaşananlar hiç de şık olmadı.
*
Geçenlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beşiktaş Belediyesi'ni ziyarete geldi. Beşiktaş Belediye binası önünde bando eşliğinde törenle karşılandı.
Kadir Topbaş AKP'li, Murat Hazinedar CHP'li.
Topbaş'ın CHP'li bir belediyeyi ziyaret etmesi güzel bir olay. Keşke diğerlerini de ziyaret etse. Bu kişiler, aynı kentin sorunlarının çözümü için siyaset yapıyorlar. İlçe belediyelerinin verecekleri hizmetlerde Büyükşehir'in desteğini almaları son derece yararlı olur. Tabii ki görüşmeliler.
*
Esasen, "Kadir bey neden ziyaret etti?" diyen yok. Ama bando mızıkalı törenle karşılanmasına CHP tabanı anlam veremiyor.
Bu ziyaret Beşiktaş Belediyesi'nin internet sitesinde haber olarak yer aldı; haberde bandolu karşılamadan hiç söz edilmedi. Herhalde; ilk kez yaşanmasına karşın bu bando mızıka işi "galiba fazla kaçtı" diye düşünülmüş olmalı ki, internet sayfasındaki ziyaret haberine konulmamış.
*
Topbaş'ın Beşiktaş Belediyesi'ni ziyaretiyle ilgili haberde şu ifade yer alıyor:
"Görüşmede İBB ve Beşiktaş Belediyesi'nin ortak gerçekleştireceği projeler barkovizyonda gösterime sunuldu. Toplantıya Başkan yardımcıları, Beşiktaş İlçe yöneticileri ve meclis üyeleri de katıldı."
Anlşılıyor ki, bazı projeler üzerinde ortak çalışmalar yapılıyor. Bunların ne olduğunu henüz bilmiyoruz.
*
Eğer bu projeler konusunda CHP ile Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar aynı görüşe sahip değillerse çok sıkıntı yaşanır. Gerçi bu aşamada Belediye Meclisi'nde pürüz yaşanmıyor; ancak pürüzsüzlük, Murat başkanın ve meclisteki çoğunluğun "Sarıgül ekibine mensup" olmalarından kaynaklanıyor.
Son olayların; "zaten kendi oylarıyla belirlenmemiş bir kadronun oluşumu nedeniyle kırgın" olan partililer arasında üzüntü nedeni olduğu belirtiliyor.
*
Murat başkan, yaptığı açıklamalarda Topbaş'la "uyumlu" çalışmanın Beşiktaş halkına hizmet amaçlı olduğunu söylüyor. İşbirliği, seçmen kitlesinin beklentilerini karşılayacak sonuçlar getirirse, gerginlikler zaman içinde unutulabilir. Ama her şeye rağmen bu çalışmaların, parti içinde zıtlaşarak yapılmaması gerekir.
Aynı parti içindeki farklı görüşler ortak noktada buluşturulamazsa, şaşılık başlar. Bakış açılarındaki fark, dileriz parti tercihinde ayrıma gidecek kapıların açılmasına vesile olmaz.2364 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

     21/11/2014 23:34

Değerli yazar, bu ekip hiç yolundan dönmedi. Rant paylaşımı için yola çıktıklarını hiç saklamadılar. AKP'nin bu konuda sıkıntı çektiği ilçeleri ele geçirmek amacıyla seçimlere katıldılar. CHP de bu imkanı verdi. Sarıgül ekibinin elindeki belediyelerin başkanlarıyla Topbaş'ın işbirliği yapması kimse için sürpriz değil. Topbaş ile Hazinedar başkanın işbirliği rant işbirliğidir. Bu apaçık görülüyor. Bu işbirliğinin tutkalı paradır. CHP'nin şehircilik anlayışıyla bu ikilinin anlayışları arasında benzer nokta olması mümkün değil. Hele bir seçimler geçsin siz ondan sonra olacakları görün.
Kimliği Saklı

Yazarın diğer yazıları

Kentsel dönüşümde kılavuzluk ve belediye - 31/08/2021
Beşiktaş Belediyesi, kentsel dönüşüme girecek olanlara, "en uygun proje" desteği veriyor.
Beşiktaş Belediyesi'nin dönüşüm atağı - 20/03/2021
Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, kat maliklerine seslendi: Yüklenici karşısında yalnız değilsiniz. İsterseniz, görüşmelere biz de katılacağız.
Belediye müteahhitlere ne dedi? - 19/01/2021
Belediye müteahhite diyor ki: Belediyeye eksik evrak ve kat maliklerini mağdur edecek bir projeyle gelme.
Dünya artık dar geliyor - 12/01/2021
Dünyadaki kaynaklar yetmiyor. Açlık, susuzluk, işsizlik bütün insanlığı tehdit ediyor.
Teknolojinin nefesi kesildi - 09/10/2020
Dijital ortamda işler daha hızlı yürüyor. Doğru. Ama bir de aksaklık olursa...
Beşiktaş Belediye Başkanı Akpolat - 09/09/2020
Başkanın önemli günlerde gönderdiği gönül alıcı mesajlar iyi hoş; ama yazanların daha özenli davranmaları gerekir.
Doktorun yaptığına bakın! - 28/09/2019
Aile Sağlığı Merkezi'nde bakın başıma ne geldi?
Ertuğrul neden öldü? - 08/03/2019
Ertuğrul Akbay'ı toprağa verdik. Nur içinde yatsın.
Beşiktaş'ta seçime doğru - 07/02/2019
Adaylar esnaf ziyaretleriyle kendilerini tanıtıyorlar. CHP adayının da kapı kapı dolaşması isabetli olur.
 Devamı
BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.607818.6824
Euro19.654719.7334
Hava Durumu
Saat