AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Takvim
Site Haritası
Editör'den mesaj
bilgi@akatlar.net
Topbaş ile Hazinedar işbirliği
16/11/2014

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar CHP adayı olarak seçimlere girdi ve seçildi. CHP'lilerin oylarıyla seçildi ama partisiyle pek sıkı fıkı değil.
Murat Hazinedar, Ortaköy'de yapılan CHP ilçe örgütü toplantısında yaşanan gerginliklerin ardından salonu terk etmek isteyince partililer tarafından yuhalandı. Gerçi yuhalanma sonrası toplantıdan ayrılma fikrinden vazgeçip bazı partililerin ısrarıyla salonda kaldı kalmasına ama yaşananlar hiç de şık olmadı.
*
Geçenlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beşiktaş Belediyesi'ni ziyarete geldi. Beşiktaş Belediye binası önünde bando eşliğinde törenle karşılandı.
Kadir Topbaş AKP'li, Murat Hazinedar CHP'li.
Topbaş'ın CHP'li bir belediyeyi ziyaret etmesi güzel bir olay. Keşke diğerlerini de ziyaret etse. Bu kişiler, aynı kentin sorunlarının çözümü için siyaset yapıyorlar. İlçe belediyelerinin verecekleri hizmetlerde Büyükşehir'in desteğini almaları son derece yararlı olur. Tabii ki görüşmeliler.
*
Esasen, "Kadir bey neden ziyaret etti?" diyen yok. Ama bando mızıkalı törenle karşılanmasına CHP tabanı anlam veremiyor.
Bu ziyaret Beşiktaş Belediyesi'nin internet sitesinde haber olarak yer aldı; haberde bandolu karşılamadan hiç söz edilmedi. Herhalde; ilk kez yaşanmasına karşın bu bando mızıka işi "galiba fazla kaçtı" diye düşünülmüş olmalı ki, internet sayfasındaki ziyaret haberine konulmamış.
*
Topbaş'ın Beşiktaş Belediyesi'ni ziyaretiyle ilgili haberde şu ifade yer alıyor:
"Görüşmede İBB ve Beşiktaş Belediyesi'nin ortak gerçekleştireceği projeler barkovizyonda gösterime sunuldu. Toplantıya Başkan yardımcıları, Beşiktaş İlçe yöneticileri ve meclis üyeleri de katıldı."
Anlşılıyor ki, bazı projeler üzerinde ortak çalışmalar yapılıyor. Bunların ne olduğunu henüz bilmiyoruz.
*
Eğer bu projeler konusunda CHP ile Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar aynı görüşe sahip değillerse çok sıkıntı yaşanır. Gerçi bu aşamada Belediye Meclisi'nde pürüz yaşanmıyor; ancak pürüzsüzlük, Murat başkanın ve meclisteki çoğunluğun "Sarıgül ekibine mensup" olmalarından kaynaklanıyor.
Son olayların; "zaten kendi oylarıyla belirlenmemiş bir kadronun oluşumu nedeniyle kırgın" olan partililer arasında üzüntü nedeni olduğu belirtiliyor.
*
Murat başkan, yaptığı açıklamalarda Topbaş'la "uyumlu" çalışmanın Beşiktaş halkına hizmet amaçlı olduğunu söylüyor. İşbirliği, seçmen kitlesinin beklentilerini karşılayacak sonuçlar getirirse, gerginlikler zaman içinde unutulabilir. Ama her şeye rağmen bu çalışmaların, parti içinde zıtlaşarak yapılmaması gerekir.
Aynı parti içindeki farklı görüşler ortak noktada buluşturulamazsa, şaşılık başlar. Bakış açılarındaki fark, dileriz parti tercihinde ayrıma gidecek kapıların açılmasına vesile olmaz.1949 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

     21/11/2014 23:34

Değerli yazar, bu ekip hiç yolundan dönmedi. Rant paylaşımı için yola çıktıklarını hiç saklamadılar. AKP'nin bu konuda sıkıntı çektiği ilçeleri ele geçirmek amacıyla seçimlere katıldılar. CHP de bu imkanı verdi. Sarıgül ekibinin elindeki belediyelerin başkanlarıyla Topbaş'ın işbirliği yapması kimse için sürpriz değil. Topbaş ile Hazinedar başkanın işbirliği rant işbirliğidir. Bu apaçık görülüyor. Bu işbirliğinin tutkalı paradır. CHP'nin şehircilik anlayışıyla bu ikilinin anlayışları arasında benzer nokta olması mümkün değil. Hele bir seçimler geçsin siz ondan sonra olacakları görün.
Kimliği Saklı

Yazarın diğer yazıları

Ertuğrul neden öldü? - 08/03/2019
Ertuğrul Akbay'ı toprağa verdik. Nur içinde yatsın.
Beşiktaş'ta seçime doğru - 07/02/2019
Adaylar esnaf ziyaretleriyle kendilerini tanıtıyorlar. CHP adayının da kapı kapı dolaşması isabetli olur.
Beşiktaş Kaymakamı - 24/11/2018
Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, göreve birkaç ay önce başladı. Halkla ilişkiler açısından güzel bir başlangıç yaptı.
Belediye şaşı bakıyor! - 07/04/2016
Resmiyette başka, söylemde başka, özde başka sözde başka... Şaşılık hali...
Halkın gözünde belediye suçlu - 13/03/2016
Aile Sağlığı Merkezi’nin bulunduğu sokak bomboş. Doktora aracıyla gelen çıkışta aracını bulamıyor!
Afet alanı değişti, levhaları değişmedi - 16/08/2015
Akatlar Mahallesi'nde Afet Sonrası Toplanma Alanı olarak gösterilen yer, aslında Bakanlar Kurulu kararıyla “afet riski” taşıyan alan olarak tescil edildi.
Türk Telekom’a mektup - 24/01/2015
Eğer cep telefonundan arayan kişinin dedikleri doğruysa, Türk Telekom, “müşterilerinin kimlik bilgilerini” telefonla düzenlemek istiyor. Yanlış yapıyor.
Hukukçu başkan hukuki çözüm buldu - 20/09/2014
Beltaş grevinde zor bir sınav verildi, başarıyla çıkıldı.
Başkan… Bu sorunu çözünüz. - 11/09/2014
Günlerdir Beşiktaş Belediye Başkanlığı binası önünde işçiler direniş yapıyorlar. Sorun çözümsüzlük sürecinde yol alıyor.
 Devamı
BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.53595.5581
Euro6.13716.1617
Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 32° 23°