AkatlarNet  Mahallemizin haber sitesi 

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akatlarnet.akatlarnet
Konular veriler
Takvim
Site Haritası
Behiye Paksoy
Teşekkürler Murat Başkan!
26/12/2014
Beşiktaşımız pek güzel oldu; heyecanla yılbaşını bekliyoruz. Belediye Başkanı Murat Hazinedar, "İstanbul'un gözdesi olacağız" dedi, vallahi de oldu. Beşiktaş dışındaki eş dost yarı şaka -ama yarısı da kesin ciddi olarak- günlerdir takılıyorlar; "Behiyeciim bu yılbaşı sendeyiz" diye.
Beşiktaş'ın hemen hemen bütün semtlerinde önceki yıllara göre çok farklı bir görüntü var. Tabii bu görüntü farklılığı süslemelerden kaynaklanıyor. Geçmiş yıllarda, "bakalım neler yapılmış" diye, Aralık ayının son haftası süslemeleri görmek için şöyle bir İstiklal Caddesi'ne ve de Nişantaşı tarafına gitmek alışkanlık olmuştu. Bu yıl o yılbaşı süslemelerini görme isteği duyanların gelecekleri yer bizim mahalle çevresi olacak. Yılbaşı gecesinin en hareketli en coşkulu etkinlikleri Akmerkez önünde yapılacak.
Sağ olsun, Belediye Başkanı Murat Hazinedar bey, Beşiktaş Belediye Başkanlığı binasının yakınından Etiler'e kadar olan bir kilometrelik alanı -tabir caizse- yeni yıl eğlencelerinin merkezi yaptı. Nisbetiye Caddesi'nin bu bölümü akşam saatlerinde trafiğe kapatılacak, sadece yayalara açık olacak. Eğlence alanına kırmızı halı döşenecek.
*
İnsanın hoşuna gidiyor tabii.
Başkan Murat Hazinedar beye bu gayretlerinden ötürü teşekkür ederiz. Kuşkusuz, Akatlar'da oturan 17 bin kişi adına söz söyleyemeyiz; ama mahalle sakinlerinin hiç değilse önemli bir bölümünün duygularına tercüman olduğumuzu düşünüyorum. Halkın geneline yönelik böyle bir etkinliğe önayak olduğunuz için sağ olun.
*
Genellikle evlilik düğünleri için yapılan (söylenen) bir halk değerlendirmesi vardır; "Ne yapsan iki tarafı da memnun edemezsin, kuş sütü bile ikram etsen birileri mutlaka kusur bulur" denir.
Benimki de o hesap olacak; teşekkürümüze bir de sitem ekleyeceğim.
Ah sevgili Başkan, keşke günlerdir televizyonlarda anlatageldiğiniz bu etkinliklerin yapılacağı yeri söylerken, ağzınızdan hiç değilse bir kerecik "Akatlar" adı da çıksaydı. Ama hakkınızı yemeyelim, "Zeytinoğlu" dediniz.
*
Dilerim, hava da uygun olur, eğlenceler kazasız belasız geçer, İstanbulluların hep anacakları dillere destan güzellikte bir yılbaşı yaşanır.


2656 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Etiler Lisesi - 21/01/2021
Etiler Lisesi mezunları ve mensuplarının sosyal medyada izlediğim dayanışmalarına imreniyorum.
İETT şoförleri pek yaman - 08/02/2019
O kadar yaman ki, yolcu elini çabuk tutmazsa.. Aslında genelleme yapmayalım; işini hakkıyla yapanlar tabii ki var.
Hayırlı Cumalar - 07/02/2019
Aslında yıllardır kullanılıyormuş ama ben yeni öğrendim; "hayırlı cumalar" dileği, sadece cuma günleri değil 7/24 kullanılıyor, muş.
Bunların korkusu yok! - 02/09/2018
Konuşurken havasından geçilmiyor. Zaten yüzünü falan da tam olarak göremiyor insan; başında kask var!
Erkek modası - 14/04/2018
Biraz gayret etseler, ceketlerin yaka uçları omuza çıkacak!
Yılbaşı diyetisyenleri - 27/12/2016
Bi de bayram diyetisyenleri var. Yılbaşı diyetisyenleriyle bayram diyetisyenleri ya da aynı diyetisyenlerin diyet önerileri arasında ne fark var derseniz? Demeyin lütfen… Gününe göre laf gerekiyor. Fark bu.
Turkcell’e soruyorum - 07/03/2016
"Paketimde 1000 sms hakkım var, günde ücretsiz olarak kaç SMS gönderebilirim?"
Sevgililer Günü (alış veriş günü) - 14/02/2016
Bayramlarda görmediğimiz bir kutlama coşkusu vardı iş aleminde!
Yılbaşı kutlaması - 25/12/2015
Kutlama falan yalan oldu. Her şeyin başı sağlık. Sağlıklı ve huzurlu bir yıl geçirelim yeter.
 Devamı